Dzień strażaka w JRG Siemianowice Śląskie

Dzień strażaka w JRG Siemianowice Śląskie

W środę 15 maja 2019r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich odbyła się uroczystość związana z dniem strażaka. W tym dniu naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej, dh Marcel Rudzki został oficjalnie przyjęty do podziału bojowego JRG Siemianowice Śląskie. W okresie od lutego do kwietnia brał on udział w szkoleniu podstawowym w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Obecnie odbędzie praktyki, po których zostanie wysłany na kolejne kursy. Gratulujemy! Warto wspomnieć również o tym, że prezes OSP Czeladź, dh Tomasz Jurczak pełni na co dzień służbę w JRG Siemianowice Śląskie. Podczas święta strażaka dostał awans na stopień aspiranta.

fot. Wojciech Mateusiak