Piknik w domu dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie

Piknik w domu dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie

Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej to nie tylko udział w akcjach Ratowniczo-Gaśniczych. Głównym celem jest pomaganie. Niedawno na naszym profilu pojawiła się informacja, że organizujemy zbiórkę środków higienicznych dla Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie. W ciągu około 2 tygodni udało się zebrać bardzo dużo rzeczy. Dodatkowo wewnątrz OSP odbyła się zbiórka funduszy, za które zakupione były szampony, szczoteczki do zębów, kremy itp. W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom, którzy przynosili artykuły higieniczne i zabawki do naszej remizy.

W zbiórkę zaangażowały się:

W dniu 12.10.2019r. nasi druhowie udali się pojazdem GCBA 4/32 do w/w ośrodka, w którym organizowane było ognisko. Po przekazaniu darów dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem strażackim. Obejrzały również symulowaną akcję gaśniczą i uczyły się zasad pierwszej pomocy. Pomaganie jest proste!