Podsumowanie roku 2020

Podsumowanie roku 2020

Dziś kończy się rok 2020. Był to dla Nas bardzo pracowity okres, w którym interweniowaliśmy aż 360 razy.


Jest to najwyższa roczna ilość wyjazdów w historii jednostki. Wielokrotnie działaliśmy z okolicznymi jednostkami JOP (JRG Będzin, OSP Grodziec, OSP Łagisza, OSP Żychcice, OSP Wojkowice). Działaliśmy również poza terenem gminy Czeladź i powiatu będzińskiego.
Najpoważniejszą interwencją, do której zostaliśmy zadysponowani był pożar składowiska odpadów przy ulicy Radocha w Sosnowcu. Jego powierzchnia wyniosła 7500m2. W działaniach brało udział około 90 zastępów JOP z całego województwa śląskiego (16 zastępów OSP).
Warto wspomnieć również o działaniach długotrwałych związanych z przejściem ulewy nad naszym miastem w dniu 2 lipca. Działania trwały około 24 godzin, dyżurni SKKP odebrali około 200 telefonów. W działaniach brało udział 40 zastępów OSP z powiatu będzińskiego, 5 zastępów JRG Będzin i 5 zastępów OSP spoza powiatu (Dąbrówka Mała, Strzemieszyce, Okradzionów).
W 2020 roku w oparciu o zapotrzebowanie pozyskiwaliśmy nowy sprzęt taki jak: przyczepa pompowa, 4 pompy szlamowe, prądownica turbo oraz wiele innych.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla:

  • Miasto Czeladź
  • Zbigniew Szaleniec
  • El Chapo Burger
  • Mieszkańców Czeladzi
    za wsparcie działalności naszej jednostki.
    Mamy nadzieję, że nowy rok 2021 będzie lepszy i spokojniejszy. Życzymy Państwu szczęśliwego Nowego Roku!