Wyjazd 102/2019

W dniu 17.04.2019r. około godziny 19:38 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnego zatrucia się tlenkiem węgla lokatorów jednego z mieszkań przy ulicy Tuwima w Czeladzi po czym zaalarmował zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Będzinie oraz naszą jednostkę. Wysyłał on również na miejsce 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego z RPR Sosnowiec (STS Będzin). Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w mieszkaniu przebywały 3 osoby (2 osoby dorosłe i dziecko). Wszystkie osoby miały objawy zatrucia się tlenkiem węgla. Osoby poszkodowane wymagały podawania tlenu. Dowódca zastępu OSP Czeladź wprowadził do środka rotę ratowników w Aparatach Ochrony Układu Oddechowego, która wykonała 1 pomiar stężenia CO w mieszkaniu. Odczyt wskazywał 140 PPM. Po dojeździe zastępów z JRG Będzin KDR poprosił o dyspozycję kolejnego Zespołu Ratownictwa Medycznego i podjął decyzję o sprawdzeniu sąsiednich lokali czujnikiem jednogazowym. Reszta pomiarów wskazywała 0 PPM. Wszystkie osoby zostały przetransportowane do szpitali z objawami silnego zatrucia tlenkiem węgla. Działania zakończyły się około godziny 21:08.

Zadysponowane Siły i Środki:
– SF 409-64 GCBARt 4/32 Mercedes Benz Atego – OSP Czeladź,
– SF 401-21 GBARt 2,7/25,5 Renault Range D14 – JRG Będzin,
– SF 401-22 GBARt 2,5/24 Renault Midlum – JRG Będzin,
– SF 401-53 SCH 40 Volvo FM 12 – JRG Będzin,
– 3x ZRM RPR Sosnowiec,
– Pogotowie awaryjne.