Wyjazd 183/2019

Wyjazd 183/2019

W dniu 25.06.2019r. około godziny 18:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie otrzymał zgłoszenie dotyczące obaw jednej z mieszkanek bloku przy ulicy Nowej w Czeladzi. Osoba zgłaszająca słyszała wołanie o pomoc u jednego z sąsiadów. Na miejsce zadysponowana została nasza jednostka, jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Będzinie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce policji i rozpoznaniu sytuacji dowódca zastępu stwierdził, że podjęta zostanie próba dostania się do lokalu poprzez okno. Podczas działań strażacy nawiązali słowny kontakt z osobą, do której próbowali się dostać. Mężczyzna stwierdził, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Pomimo tego po wzrokowej ocenie stanu poszkodowanego zdecydowano na otwarcie mieszkania. Osoba została przekazana pod opiekę ratowników medycznych a miejsce zdarzenia zostało przekazane policji. Działania zakończyły się o godzinie 19:17

Zadysponowane Siły i Środki:
– SF 409-64 GCBARt 4/32 Mercedes Benz Atego – OSP Czeladź;
– SF 401-21 GBARt 2,7/25,5 Renault Range D14 – JRG Będzin.