Wyjazd 253/2019

W dniu 16.08.2019r. około godziny 20:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru altany na ogródkach działkowych w Czeladzi przy ulicy Szybikowej. Dyżurny SKKP zadysponował zastęp GBA 2,5/24 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Będzinie oraz naszą jednostkę. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że drzewa uniemożliwiają prowadzenie akcji gaśniczej. Kierujący Działaniem Ratowniczym OSP podjął decyzję o wycięciu drzew blokujących dojazd. W tym czasie rota ratowników w Sprzęcie ochrony układu oddechowego udała się na rozpoznanie, które wykazało, iż altana o wymiarach 4x4m objęta jest w całości ogniem. Strażacy przeszukali altanę. Na szczęście nikt nie przebywał w środku. Podczas przeszukania ratownicy znaleźli butlę Propan-Butan, która groziła wybuchem. Butla została wyniesiona na zewnątrz i schłodzona. KDR OSP poprosił SKKP o zadysponowanie ciężkiego zastępu z JRG Będzin. Po dotarciu zastępu do miejsca pożaru podano prąd wody w natarciu. Działania zakończyły się po około 2 godzinach.

Zadysponowane siły i środki JOP:

  • SF 409-64 GCBARt 4/32 Mercedes Benz Atego – OSP Czeladź;
  • SF 401-22 GBARt 2,5/24 Renault Midlum – JRG Będzin;
  • SF 401-25 GCBA 8/50 Renault Kerax – JRG Będzin.