Wyjazd 27/2019

Wyjazd 27/2019

W dniu 11.02.2019r. około godziny 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru łazienki w budynku przy ulicy Grodzieckiej. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP zadysponował na miejsce pluton gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Będzinie, naszą jednostkę oraz jednostkę Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec w Będzinie. W zgłoszeniu zawarta była informacja, że w mieszkaniu prawdopodobnie znajduje się mężczyzna. Po przybyciu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym z JRG Będzin potwierdził, iż doszło do pożaru w jednym z mieszkań po czym wprowadził do środka 2 roty ratowników w Aparatach Ochrony Układu Oddechowego. Jedna z rot zlokalizowała w środku lokatora, który został natychmiast ewakuowany na zewnątrz budynku. Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowana do szpitala. Po zakończeniu akcji gaśniczej pluton z JRG Będzin został zadysponowany do Szpitala w Czeladzi gdzie doszło do pożaru respiratora. Późniejsze działania na miejscu, które prowadzone były z Druhami OSP Grodziec, polegały na wentylacji pomieszczenia, dogaszaniu pogorzeliska i sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną oraz czujnikiem Tlenku Węgla. Działania zakończyły się o godzinie 19:09

Siły i środki :
– SF 401-21 GBARt 2,7/25,5 Renault Range D14 – JRG Będzin,
– SF 401-25 GCBA 8/50 Renault Kerax – JRG Będzin,
– SF 401-53 SCH 40 Volvo – JRG Będzin,
– SF 409-02 GBARt 2,5/24 Mercedes Atego – Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec w Będzinie
– SF 409-64 GCBARt 4/32 Mercedes Atego – OSP Czeladź,
– ZRM,
– Policja,
– Straż Miejska,
– Pogotowie gazowe.