Wyjazd 286/2020

Wyjazd 286/2020

Dn. 16.09.2020r. O godzinie 20:58 nasza jednostka otrzymała alarm ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu. Zgłoszenie dotyczyło pożaru składowiska śmieci w Sosnowcu przy ulicy Radocha. Do działań wyjechał zastęp GCBA-Rt 4/32 Mercedes – Benz Atego w składzie 6 ratowników. Ogień objął 7500 metrów kwadratowych powierzchni. Paliły się m.in nieznane substancje chemiczne w zbiornikach typu mauser o pojemności 1000 litrów każdy i plastikowe odpady. Na miejsce zadysponowano łącznie 95 jednostek Ochrony Przeciwpożarowej ( w tym grupy operacyjne KW oraz KG PSP).
Nasi druhowie prowadzili działania na 1 oraz 2 odcinku bojowym, które polegały na natarciu z działka zamontowanego na pojeździe SD (drabina mechaniczna) z JRG Mysłowice oraz działka naziemnego. W nocy udało się opanować pożar. Nasza jednostka skończyła działania o godzinie 4:30.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości serwisu – Portal Sosnowiec