Wyjazd 35/2019

23.02.2019r.
19:43 – 20:59
Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów (jedna osoba nieprzytomna).

Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał dwa samochody osobowe po zderzeniu oraz ZRM udzielający pomocy medycznej nieprzytomnemu kierowcy samochodu Ford. Droga w obu kierunkach została zablokowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i udzieleniu KPP trzem osobom poszkodowanym podróżującym samochodem Citroen. KDR poprosił o zadysponowanie dodatkowych ZRM – po ich przybyciu wszystkie cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przetransportowane do Szpitali. Po wykonanych przez funkcjonariuszy Policji czynnościach wyjaśniających przyczyny wypadku dalsze działania JOP polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane z miejsca zdarzenia przez Pomoce Drogowe. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego Ford Ka oraz przód i lewy bok samochodu osobowego Citroen C4. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Czeladź, trzy Zespoły ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz dwie Pomoce Drogowe.

Zadysponowane zastepy :
– SF 409-64 GCBARt 4/32 Mercedes Benz Atego – OSP Czeladź.

Siły i środki :
– SF 401-21 GBARt 2,7/25,5 Renault Range D14 – JRG Będzin,
– SF 401-22 GBARt 2,5/24 Renault Midlum – JRG Będzin,
– SF 401-43 SRt Steyr 13S21 – JRG Będzin,
– SF 409-64 GCBARt 4/32 Mercedes Atego – OSP Czeladź.
– ZRM,
– Policja

Tekst : KP PSP Będzin